İyiliği Emretmek, Kötülükten Nehyetmek Görevi – Mahmud Es’ad Coşan – Cuma Sohbetleri

İyiliği Emretmek, Kötülükten Nehyetmek Görevi (31 Mart 1993 – ) Mahmud Es’ad Coşan – Cuma Sohbetleri

Cumanız mübarek olsun. Allahu Teâlâ hazretleri cümlenizi sevdiklerinizle beraber iki cihanın her türlü hayırlarına sahip ve mazhar eylesin. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem Efendimiz’in bir veya iki hadîs-i şerîfini açıklamak istiyorum.

Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem Efendimiz Cerîr radıyallahu anh’ın rivayet ettiği, İbn Ebi’d-Dünyâ’nın kaydettiği bir hadîs-i şerîfinde buyuruyor ki: Eyyümâ kavmin umile fîhim bi’l-me’âsî hüm e’azzü ve ekser lem yuğayyirû illâ ammehümüllâhu bi-ikâbihî.

Sosyal bir konuyu, cemiyetle ilgili bir meseleyi anlatan bir hadîs-i şerîf. Buyuruyor ki Peygamber Efendimiz: “Herhangi bir kavim ki içinde kötülükler, günahlar, isyanlar icra olunuyor da onlar daha çok olduğu halde, izzetli, kuvvetli oldukları halde, o isyanları durdurmuyorlar, o kötülükleri, günahları engellemiyorlarsa; muhakkak Allahu Teâlâ hazretleri azabını hepsine birden şamil eder.” ….

DEVAMINI VİDEODAN DİNLEYEBİLİRSİNİZ.

Destek için Abone Olmayı Unutmayın. Allah’a Emanet Olun.

#cumasohbetleri #mahmudesadcosan #esadcosan #sohbetler #iyiligiemretmek #iyilik #kotuluktannehyetmek

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.