Astıma (Nefes Darlığına) Ne İyi Gelir? Etkili Bitkisel Kürler

https://www.youtube.com/watch?v=1LXTObmgaWw

Astım (Nefes Darlığına) Ne İyi Gelir Etkili Bitkisel Kürler ?

Tarçınlı şalgam kürü

Kaynamakta olan 3 bardak klorsuz içme suyunun içine 1 çubuk tarçın (Cortex Cinnamomum verum), 2 adet parmak büyüklüğünde meyankökü (Glycyrrhiza glabra), 5 adet tane karabiber (Piper nigrum) ve dörde bölünmüş 2 adet mandalina büyüklüğünde şalgam (Brassica napobrassica) atılır.

Ağzı kapalı olarak, kısık ateşte 14 dakika kaynatılır. Cam bir kavanoza boşaltılır, ağzı kapatılarak saklanır. Her saat başı 1 fincan ölçüsünde ocakta ısıtılarak ılık kıvamda içilir. 12 gün boyunca küre devam edilmelidir.
Özellikle balgam attırıcı olarak faydalıdır. Solunum yollarını tıkayan, ıslık sesine benzeyen solunum sesine neden olan, hırıltılı tip solunum şikâyeti olan astım hastalarında bu kürü tavsiye ediyorum.

Inhalasyon (buğu) kürü

Yaklaşık 30 cm. çapında büyükçe bir cam kâsenin içine 2 litre kaynar su konulur. İçine 20 damla tıbbi nane (Mentha piperita) yağı, 20 damla okaliptus (Eucalyptus globulus) yağı, 6 gr. çam reçinesi ve 7 diş karanfil (Eugenia caryophyllata) eklenir.
Günde 3 kez, başınızın etrafını bir örtü ile güzelce kapatarak kâsenin üzerine eğilmek suretiyle sıcak suyun buharını solumalısınız.
Astim krizlerinin gelişini hissettiğiniz anda, inhalasyon kürünü uygulamaya başlayın. Ne kadar etkili olduğunu görünce şaşıracaksınız.

Solunum sıkıntısı için meyankökü kürü

Kaynamakta olan yarım litre klorsuz içme suyunun içine 3 adet parmak büyüklüğünde meyankökü (Glycyrrhiza glabra) atin. Ağzı kapalı olarak 12 dakika kaynatın. Altını kapatın, 2 tatlı kaşığı anason (Pimpinella anisum L.), 1 tatlı kaşığı rezene (Foeniculum vulgare L.) ve 1 tatlı kaşığı hatmi çiçeği (Althaea officinalis) ekleyin. Tekrar ağzını kapatarak 12 dakika demlenmeye bırakın. Soğutmadan tamamını yudum yudum için.
Sabah ve akşam günde 2 kez taze olarak hazırlanıp içilmelidir. Solunum sıkıntılarını azaltmakta etkilidir.

Astım çayı

1 tatlı kaşığı ebegümeci (Malva sylvestris), 1 tatlı kaşığı dağ kekiği (Thymus vulgaris) ve 1,5 tatlı kaşığı sinirli ot (Plantago lanceolata), kaynamakta olan 1 su bardağı içme suyunun içine atılır. Ağzı kapalı olarak 2 dakika kaynatılır. Altı kapatılır ve 7 dakika demlenmeye bırakılır.
Astım atakları gelmeden önce, nefesiniz sıkıştığında bu çayı içmeye başlayınız.
Günde 6 bardağa kadar içebilirsiniz. Atak süresince içmeye devam ediniz Ataklarınızı çok daha rahat atlattığınızı göreceksiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.